Web Tasarım Ajansları

internet Tasarım Ajansları İle Çalışmak İle Freelance Çalışmanın Arasındaki ayrım

Web Tasarım Ajansları

Resim

Web dizaynı son senelerde yoğun şekilde yaygın şekilde yapılan bir meslektir. Bilgisayar ve internet teknolojisinin giderek daha çok yaygınlaşması bunun yanında web aracılığı ile online alışveriş imkanını da doğurmuştur. Dolayısıyla e ticaret etmek isteyen pek aşırı farklı kuruluş web tasarımı meselesinde da duygulu davranmaktadır. Web tasarımı meselesinde ajanslarla çalışmak yoğun şekilde önemlidir. Çünkü web tasarım ajanslarının web sitesi tasarlamak konusu için deneyimli bir kadroları bulunur. Yaptıkları işi sistematik bir biçimde planlayan ve bu proje dâhilinde ilerleyen profesyonel bir ekip tasarım hakkında kaliteyi yakalayacaktır.

Hemen hemen her işte olduğu benzeri web sitesi tasarımında da dikkatli davranmak mühimdir. Dikkatli olan personellerden oluşturulan ajans web sitenizi de sistematik bir şekilde planlayacaktır. Tüm bunların yanında pek aşırı değişik kişi freelance çalışan web tasarımcılarından destek alıyor. Bu kişiler son derece yaratıcı olabilir. Bunun yanında sizin istediğiniz tarzda ve dizaynda pek çok ayrıcalıklı tasarımın freelance olarak çalışan bireyler tarafından da sağlıklı bir şekilde tasarlanması söz konusu olabilmektedir. Mühim olan freelance çalışan web tasarımcısının işine ne denli hâkim olduğudur.

Web sitesi dizaynı konusundaki incelikleri iyi bir biçimde kavramış olan ve bu incelikleri siteye yansıtma meselesi için yeterli olan web sitesi tasarımcısı başarılı olabilir. Fakat bu her freelance çalışan web sitesi tasarımcısının en kaliteli işi çıkaracağı anlamına da gelmemektedir. Öncelikli olarak web sitesi dizayn ettirmek dileyen bireyin hangi amaçla site tasarladığını tasarımcıya belirtmesi gerekecek.

Resim

Tasarımcının hakim olduğu bir konu ise web sitesi tasarlamak daha basit olacaktır. Freelance olarak çalışan kişi ile yakın aşina olan site yöneticisi bu biçimde çalışmaktan fayda sağlayabilir. Lakin web tasarım ajansları işinde yeni olan ve müstakil olarak çalışan bir tasarımcı ile yakın ve samimi ilişkileri bulunmayan insanların ajanslardan yardım alması son derece mantıklı olacaktır. Ajansların pek çoğu tasarlanan web sitesinin birer örneğini web sitesi yöneticisine ileteceklerdir. İlk aşamada böyle davranmalarının nedeni yaptıkları işin ilk olarak sunumunu gerçekleştirmenin ikna yapmak meselesinde daha gerçekçi olmasıdır. Bunun ardından web sitesi örnekleri arasından beğenilen herhangi bir formatı oluşturma işi gelecektir.

Bu noktada web tasarımcısının dikkat ettiği en ciddi nokta site sahibinin önceliklerine uygun bir dizayn etmek olacaktır. Web sitesi tasarımcısının önceliği ekseriyetle SEO’ ya uyumlu olan bir site tasarımının sağlanmasıdır. SEO kelimesinin açılımı Search Engine Optimisation’dur. Bu da Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Yani arama motorlarında rahatlıkla görülebilecek ve anahtar kelimeler arandığında rahat bir şekilde erişilebilecek bir web sitesi tasarlamak son derece önemli bir şeydir.

Web tasarımcısı ister freelance çalışsın isterse bir ajansa bağlı şekilde çalışsın bütün bu hususları dikkatle değerlendirmelidir. Ajans tasarımcıya daha planlı çalışma olanağı sunmakta.

Seo
Web Tasarım Ajansları

Advertisements