Hatalı Seo Taktikleri

Merhaba okurlarım.Bugün biraz acemilere yönelik kızgınlıklarımı dile getirmek için bu makaleyi yazmak istedim.Konu başlığından anlaşıldığı benzeri yapılmaması gereken seo hareketlerini dile getirmeye çalışacağım.ilk olarak en çok aşırı sorulan soru olan sitemi yeni açtım hocam şimdi hemen ne yapabilirim.

Backlink alayım mı ?

Ne bileyim tanıtım yazısı ekleyim mi ? bu gibi sorular sorulmakta.Afedersiniz lakin bu soru doğmamış çocuğa ad aramak bunun gibi hatta doğmamış cinsiyeti belli ham çocuğa isim aramak bu gibi bir şey olmaktadır. Bu soru sormak yerine biraz mantıklı düşünürsek yeni açılan siteye ilk başta neler yapabileceğimizi gerçekte çok basit çözebiliriz.ilk açılan bir site için en mühim olan google ve ya ziyaretçi geldiği süre içerik ve bilgi görmek ister.Bu yolu şöylede anlatabiliriz.

Bir eve giriyorsunuz ev diyelim ki 3+1 odası bulunan bir ev.Bu evde neler olması gerekir yatak odası,salon odası,mutfak ve banyo bunun gibi ve bunların arasında bunlara uygun eşyaların bulunması gerekiyor.Yani ne demek oluyor bu da içerik ve bilgi olması gerekiyor. Bazı arkadaşlar siteyi açıyor toplasan 3 ve ya 5 konu var hayde seo yapalım.Tamam yapın fakat gelen ziyaretçi ne görecek siteye girince istediğini bulabilemiyor mu ? bulamıyorsa ne yapıcak bir lahza öncelikle siteden defolup gidecek saniyeler arasında kaybolacak.Sizin siteniz belirli bir gün saat kafada olacak ondan sonra sıralamadan uçacak bundan sonra nerede kaçıncı sırada olacak bunu kimse bilemez. Neyse dediğimi anladınız diye düşünüyorum.

ilk şekilde site içi seo ve site için gerekli bilgi ve konuları her zaman sitenizde bulundurun kim ne arıyorsa aradığını bulsun ki sitede kalma süresi artsın.Siteyi çok boğmanıza da gerek yok.Yeterli derecede olsun gerisi yeter. şimdilik bu kadar arkadaşlar.Devamı tabiki de ati.Konu altında soru sorduğunuzda sizlere hususi konular ve makaleler yazabilirim.Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki eğer seo adına hiç bir şey bilmiyorsanız mutlaka bir seo firması ile iletişime geçiniz ki seo yaptırmasanız bile bilgi ve destek meselesi için yardım alabilirsiniz.

http://www.khaaos.com/yapilmamasi-gereken-seo-hareketleri/

Advertisements