Park bahçe aydınlatma armatürleri

Park Aydınlatma 

Park bahçe aydınlatma

Aydınlatma sistemlerinin kullanım tercih edilmesi ile beraber pek aşırı ayrıcalıklı aydınlatma ürünü tüketicilere üretilmiştir. Pazarlanan bu aydınlatma ürünleri arasından en doğrusunu seçmek gene müşteriye kalmıştır. Bu yazımızda park bahçe aydınlatma ürünleri üstünde duracağız ve bu ürünlerde en müsait maliyete nasıl aydınlatma sağlayacağımızdan söyleyeceğiz.

Park bahçe aydınlatma nedir?

Bu aydınlatma sisteminde park ve bahçelerin gün ışığının karanlığa boğulup kaybolduğu yıllarda aydınlık kalmasını sağlayarak park ve bahçede kişilerin güven içinde keyifli vakit geçirmesini sağlamak amacıyla yapılan aydınlatma sistemidir. Park bahçe aydınlatma yöntemlerinden hangisi kullanılmalıdır? Kullanabileceğimiz aniden çok metod olmasına rağmen park bahçe aydınlatma için kullanılar en müsait ve en az maliyetli metod güneş enerjisinden yararlanarak aydınlatmanın sağlandığı yöntemdir. Park bahçe aydınlatma güneş enerjisinden faydalanılarak nasıl yapılır? Güneş enerjisinden yararlanılarak aydınlatma şu biçimde sağlayabilmekte. Aydınlatma için kullanılan lamba ve armatürlerin üst taraflarında güneşten gelen ışınları yakalayarak bunu saklayıp elektrik enerjisine dönüştürecek bir solar panel bulunur. Bu panel sayesinde güneş ışınları elektrik enerjisine dönüştürülür ve lambaların aydınlık dağıtması sağlanmış olmakta. Bu yöntemde herhangi bir kablolama da gerekmez bu sebeple de ekstra bir kablo tesisatı maliyeti müşteriye çıkarılmamış olmaktadır.

Park bahçe aydınlatma sistemlerinin ömrü ne kadardır? Güneş enerjili sistemlerde tesisat ömrü diye bir şey söz konusu değildir. Sebebiyse bu sistemlerde kablo kullanılmaz ve tesisat çekilmemekte. Lakin güneş enerjili sistemlerde kullanılan solar panellerin bir ömrü olmaktadır. Bu ömrü tamamladıklarında panellerin değiştirilmesi gerekebilir. Panellerin ortalama ömrü ise yaklaşık 25 senedir. Firmanızdan bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Park bahçe aydınlatma işlemleri için hangi şirketi tavsiye edebilirsiniz? Park bahçe aydınlatma konusunda bu yazıda bizim size tavsiye edebileceğimiz tek bir şirket bulunmaktadır. Tavsiye edeceğimiz firma bugüne dek birbirinden değişik dış mekanlarda aydınlatma işleri için çözüm üretmiş olan bir firmadır. Adı şah Enerji olan firmanın internet sitesi http://www.sahenerji.com dur. Firmanın web sitesinden park bahçe aydınlatma ürünleri ile ilgili düşünce alabilirsiniz. Aynı zamanda web sitesindeki iletişim bölümündeki bilgilerden kuruluş ile iletişime geçebilir ve öğrenmek arzuladığınız ayrıntıları sorabilirsiniz.

Advertisements